Ako spraviť funkčné testovacie API s fake dátami

Pokiaľ pri vytváraní front časti web aplikácie nemáme k dispozícii ešte hotové API.  Prípadne chceme navrhnúť štruktúru API až po tom ako navrhneme a odtestujeme funkčnosť a dizajn front časti webovej aplikácie. Môžeme využiť testovací json:server s fake dátami, ktorý vieme vytvoriť za pár minút.

Pokračovať v čítaní

Ako písať blog články so zameraním na vybrané kľúčové slovo

Kvalitný obsah na vašich stránkach je dôležitou súčasťou SEO. Google zachytáva nové informácie a aktivitu na vašom webe, preto pri písaní článku  na blogu je dôležité zamerať sa na relevantné kľúčové slová na základe obsahu článku. Cieľom článkov na blogu je ich viditeľnosť, ktorá závisí od toho aké kľúčové slová ľudia zadávajú do prehliadačov. Ale ako si vybrať najlepšie kľúčové slová? Najvhodnejším spôsobom je vytvoriť si zoznam slov, ktoré odzrkadľujú vaše ciele.

Pokračovať v čítaní

AdWords vs SEO

Adwords a SEO sú hlavné komponenty internetového marketingu vo vyhľadávačoch (SEM). Majú svoje rozdiely a podobnosti. Na základe obchodných a marketingových cieľov je ich možné použiť spoločne alebo oddelene. Ich spoločným cieľom je zobrazenie webových stránok na prvej strane Google.

Pokračovať v čítaní